TRIFOPARK to przestrzeń kreatywna, miejsce, które stworzyłem na potrzeby realizacji nowych projektów i „szalonych” artystycznych pomysłów. To dom muzyki i produkcji. To również idea!

W TRIFOPARK’u będziemy spotykać się na wielu płaszczyznach, kreować projekty interdyscyplinarne, kulturalne i edukacyjne. Współpracować z ludźmi kultury i sztuki, sportu, instytucjami kultury, dziennikarzami. TRIFOPARK to kanał video youtube, vlog, blog, internetowe audycje radiowe, playlisty, podcasty, kulturalne i niekulturalne programy tv 🙂 mini koncerty/sesje live, nagrania, sesje fotograficzne, warsztaty, prezentacje, reportaże i relacje z wydarzeń, festiwali, ale również spotkania towarzyskie;)

Czy to park rozrywki? Trochę tak 🙂 choć bardziej „park” kultury, kreacji i działania. Czy biegają tu dinozaury? Czasem, wydaje mi się, że tak! 🙂 To magiczna idea i miejsce 🙂

PS Wszystkie elementy projektu będą powstawać sukcesywnie. Cała zabawa polega na tym, by być w tym i to obserwować.

Zapraszam do TRIFOPARK’u

Pozdrawiam

Maciej Trifonidis

Maciej Trifonidis – animator kultury, producent, inicjator projektów kulturalnych, interdyscyplinarnych i edukacyjnych. Producent muzyczny, kompozytor, multiinstrumentalista, wydawca, redaktor.

Pomysłodawca, założyciel, szef redakcji i redaktor rozgłośni radiowej JAZZKULTURA, pomysłodawca i koordynator działań telewizji internetowej o charakterze kulturalnym – Dworek TV, działającej w Dworku Białoprądnickim, producent festiwalu Wola Piano Jazz Festival, cyklu koncertowego „Muzyka Smoka”, w Autorskiej Galerii Bronisława Chromego w Krakowie i wielu innych wydarzeń artystycznych. Do roku 2019 animator kultury w Bemowskim Centrum Kultury w Warszawie.

Pomysłodawca i koordynator projektów kulturalnych, edukacyjnych, społecznych. Koordynator Warsaw Summer Jazz Days Bemowo, Jazz Jamboree Bemowo, organizator cyklu koncertów dla dzieci w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie oraz pacjentów Ośrodka Wsparcia i Rehabilitacji dla Osób Niepełnosprawnych – Owiron.

Producent koncertów jazzowych, world music( około 300 wydarzeń koncertowych), warsztatów, eventów, projektów specjalnych. Pomysłodawca i prowadzący cykl „Muzyczna podróż, dookoła świata” – zajęcia dla dzieci i rodziców – spotkania z artystami z całego świata, z kulturą, sztuką.

Od roku 1996 producent muzyczny/telewizyjny, kompozytor ( płyty autorskie, muzyka ilustracyjna, reklamy) wydawca, animator kultury, realizator dźwięku. Organizator/ Koordynator wydarzeń komercyjnych. Założyciel i lider zespołów: TRIFONIDIS ORCHESTRA, 3275 kg ORCHESTRA, Tricphonix Band, 15 cm above the ground oraz zespołów/orkiestr warsztatowych, edukacyjnych. Współtwórca formacji Horny Trees. Autor kilkunastu płyt, książek, producent muzyki ilustracyjnej i reklamowej. Na brzmienie muzyki Trifonidisa wpływ ma wiele czynników, między innymi fascynacja muzyką etniczną i instrumentami ludowymi, dzieciństwo spędzone w Afryce Północnej (Tripolis, Libia), w środowisku multikulturowym, tworzonym przez obywateli Turcji, Pakistanu, Indii, Bangladeszu, Korei, Wietnamu, Algierii, Tunezji, Sudanu, liczne podróże oraz polsko-greckie korzenie. Zetknięcie z tą wielokulturowością jest wyczuwalne w kompozycjach.

Płyty autorskie

Wyspa ( Aye Ya) /1996 slowdown records

Mafrik (Aye Ya) /2005 slowdown records

Tricphonix (Tricphonix ) /2007 slowdown records

Trifonidis Orchestra (Trifonidis Orchestra) /2008 slowdown records

Trifonidis Free Orchestra ( …be like a child…) /2009 slowdown records

Trifonidis Downtown Project (Downtown) / 2010 slowdown records

Trifonidis Downtown Sextet ( growl and whisper) /2010 slowdown records

Tricphonix (Street Band- the Dudes ) /2010 slowdown records

Trifonidis (music illustration I,II) /2010 slowdown records

Trifonidis (roots) / 2011 slowdown records

Trifonidis Downtown Solo /2013 slowdown records

Trifonidis (roots II) /2016 slowdown records

15 cm above the ground /2017 slowdown records

książki:

MaciejTrifonidis “samotność astronauty” – książka /2012 slowdown

Maciej Trifonidis „samotnośc astronauty II” – książka/2020 /slowdown

KONTAKT:

Maciej Trifonidis
tel. +48 500 005 031
trifopark@trifopark.com
trifonidis@gmail.com
PL.KRAKÓW