Koncert: Mateusz Pałka – Wola Piano Festival 2024

Wydarzenie ma charakter interdyscyplinarny. Koncert poprzedzi rozmowa z artystą (prowadzenie Maciej Trifonidis (Trifopark), następnie artysta poprowadzi nas przez swój świat dźwięków, a po koncercie odbędzie się spotkanie z artystą przy wspólnym stole.

Mateusz Pałka – polski pianista jazzowy, kompozytor, improwizator. Absolwent z wyróżnieniem Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie. Laureat wielu prestiżowych nagród i wyróżnień na międzynarodowych i krajowych festiwalach muzycznych.

Współpracuje z wybitnymi artystami polskiej i europejskiej sceny jazzowej. Zachwyca dojrzałą grą, subtelnością, profesjonalnym warsztatem oraz dbałością o każdy dźwięk. W jego pianistyce drzemie duch impresjonizmu i romantyzmu, a jego muzyka emanuje paletą wyrafinowanych dźwięków, bogatą kolorystyką i nieograniczoną przestrzenią, w której współistnieje nieustanne poszukiwanie piękna, zmysłowości i ekspresji.

Pianista współtworzy projekty takie jak Mateusz Pałka Trio, Heartbeats, Mateusz Pałka/Szymon Mika Quartet, Mateusz Pałka/Szymon Mika Duo. Komponuje i wykonuje również muzykę do filmów.

Występował w wielu krajach Europy: Francja, Włochy, Hiszpania, Niemcy, Finlandia, Austria, Szwajcaria, Słowacja, Wielka Brytania, Węgry, Rumunia, Rosja, Chorwacja. W swojej dotychczasowej karierze ma liczne występy na prestiżowych festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą m.in. SamFest Jazz Festival , Ni Ca Jazz Festival , Fara Music Festival, Paris Jazz Festival, Hevhetia Festival , Jazz at Philharmonic – Kaliningrad, 44 Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych w Kaliszu, Jazz Juniors, Transatlantyk Festival, Jazzinec Festiwal , Jazzbit Festival in Prague, Palm Jazz Festival, Art. Air Center Festival, Letni Festival Piwnicy pod Baranami w Krakowie, Legnica Jazz Days , Silesian Jazz Festiwal, Krakowskie Zaduszki Jazzowe, Jazz nad Nilem, Jazz na kresach, Jazztochowa, Starzy i Młodzi czyli Jazz w Krakowie, Bielska Zadymka Jazzowa, Festiwal Kina Niemego w Krakowie i Warszawie, i wiele innych.

Uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich w Polsce i za granicą prowadzonych przez mistrzów takich jak Chick Corea, Gerald Clayton, Enrico Pieranunzi, Dave Kikoski, Kenny Garrett, Chuck Israels, Ben Street, Ed Cherry, David Liebman, Eddie Henderson, Paolo Birro, Carlo Morena.

31 maja (piątek) 2024, Wola Verde ul. Królowej Jadwigi 184, start 19:00 BILETY: 60 PLN