BIOLOGICZNE TRZY PO TRZY, KRYMINALNE ZAGADKI ŚWIATA MUZYKI

Eryk Sroka. Zaraz przed moimi narodzinami moja mama stwierdziła, że genialnym pomysłem będzie mnie nazwać po seniorze rodziny Forresterów, z popularnej w tych czasach opery mydlanej, przez co parcie na szkło i sukces towarzyszą mi od kołyski. Nazywam się Eryk i mam 23 lata, na co dzień studiuje biologię i doglądam wystawy pająków w Bonarce. Określiłbym się jako chaos w czystej postaci, który jest fanatykiem zimnokrwistych zwierząt, płynu do płukania tkanin i dobrej muzyki (którą z resztą sam od dawna tworzę). Nie ocenię Cię po twoim znaku zodiaku, ale pewnie to zrobię jak mi powiesz, który z dinozaurów jest twoim ulubionym.

AUDYCJE:

BIOLOGICZNE TRZY PO TRZY – luźna audycja, w której będziemy rozmawiać na przeróżne tematy związane z biologią. Od dinozaurów w chińskich osadach prowincji Liaoning, aż po wierzchołki sekwoi w stanie Kalifornia.

KRYMINALNE ZAGADKI ŚWIATA MUZYKI. Muzyka towarzyszy nam na co dzień. Trudno nam sobie wyobrazić podróż tramwajem bądź autobusem bez pary słuchawek i dobrej playlisty, która tak jak dobra kawa, potrafi dać kopa motywującego do dalszego działania. Czasem słuchając piosenki, płyty czy nawet całych dyskografii danego artysty, nie zdajemy sobie sprawy z tego jak wygląda proces twórczy i składanie longplaya kawałek po kawałku. W audycji tej pobawimy się w muzycznych detektywów, gdzie prześwietlimy historie powstawania najlepiej sprzedających się płyt, singli i epek w historii muzyki, a także nagrań, które trafiły do szuflady i nigdy nie miały ujrzeć światła dziennego.